Olimpiade

An scolar 2010-2011

 

AN SCOLAR 2010-2011

Numele Si Prenumele Elevilor
Clasa
Disciplina
Faza Castigata
Premiul
Cadrul Didactic Coordonator
 Breha  Adelina V  Limba si literatura romana Judeteana  Premiul III  Rădulescu Cornelia
 Căliceanu Larisa  V  Limba si literatura romana Judeteana  Premiul III   Ciotic Ramona
 Popescu Andreea Bianca  VI  Limba si literatura romana Judeteana Premiul II Dumitru Anastasia
 Hârbu Delia Miruna  VI  Limba si literatura romana Judeteana Mentiune  Dumitru Anastasia
Miu Bogdan  VII  Limba si literatura romana Judeteana  Premiul III   Lazia Anica
Oncioiu Gabriela  VIII  Limba si literatura romana Judeteana  Premiul III   Manu Oana
Ştefan Alexandra  VIII  Limba si literatura romana Judeteana Mentiune  Manu Oana
Mitrea Adelina  XII  Limba si literatura romana Judeteana Premiul III Trache Elena
Sabău Emilia XII  Limba si literatura romana Judeteana Premiul III  Trache Elena
Mihoc Mădălina XII  Limba si literatura romana Judeteana  Mentiune  Trache Elena
Grigoruţă Daniela IX  Limba si literatura romana Judeteana  Mentiune Ciotic Ramona
Tudor Camelia  XI Psihologie Judeteana Premiul III  Ioniţă Adriana
Dragomir Denisa  VIII Cultura civica Judeteana  Mentiune  Ştefan Mariana
Ciocan Andreea  VIII  Cultura civica Judeteana  Mentiune  Ştefan Mariana
Drăguşanu Andreea VII Cultura civica Judeteana Mentiune  Ştefan Mariana
Gornea Andreea VII Cultura civica Judeteana  Mentiune Ştefan Mariana
Mihăilescu Sabina VII  Cultura civica Judeteana Mentiune Ştefan Mariana
Niculescu Alexandra VII  Cultura civica Judeteana Mentiune Ştefan Mariana
Munteanu Beatrice  VII  Cultura civica Judeteana  Mentiune Ştefan Mariana
Bancu Miruna VII  Cultura civica Judeteana Mentiune Ştefan Mariana
 Bejinaru Emima VIII Biologie Judeteana Mentiune Popa Anişoara
Drăguşanu Andreea VII    Biologie   Judeteana Mentiune

Popa Anişoara

Grigoruţă Daniela IX     Biologie   Judeteana Premiul II

Grigoraş Ştefana

 Olteanu Cosmina XII Istorie  Judeteana Premiul II  Basa Elena
 Sabău Emilia XII Istorie   Judeteana Mentiune Basa Elena
 Manea Răzvan VII Limba Franceza  Judeteana Premiul II Vlad Luiza
 Bulgaru Irina VII Limba Franceza   Judeteana Premiul III

Vlad Luiza

 Lăzărică Lavinia Larisa VII Limba Franceza  Judeteana Premiul III Vlad Luiza
 Dragomir Denisa VIII Limba Franceza  Judeteana Mentiune Linea Iuliana
 Oncioiu Gabriela VIII Limba Franceza  Judeteana Mentiune Linea Iuliana
Bulgaru Irina  VII Limba Engleza  Judeteana Premiul III Borlovan Daniela
Oncioiu Gabriela   VIII  Limba Engleza  Judeteana Mentiune Dragomir Simona
   Leca Ana Maria XI Patimile si Invierea Domnului in inima mea  Nationala Premiul III Ciotic Ramona
  Ariton Bogdan IX Patimile si Invierea Domnului in inima mea  Nationala Mentiune Ciotic Ramona
   Grigoruţă Daniela IX Patimile si Invierea Domnului in inima mea  Nationala Mentiune Ciotic Ramona
Niculescu Alexandra   VII Tinere condeie Judeteana Premiul II Miu Jermen
  Botezat Tana Maria VI Tinere condeie Judeteana Premiul III Dumitru Anastasia
   Hârbu Delia Miruna VI Tinere condeie Judeteana Premiul I Dumitru Anastasia
 Grigoruţă Daniela  IX Tinere condeie Judeteana Mentiune Ciotic Ramona
   Popescu Andreea Bianca VI Religie Judeteana Premiul III  Măldăianu Nicoleta
Niculescu Alexandra     VII Religie Judeteana Premiul III  Tucă Elena
  Murineanu Andrei II Sa cinstim trecutul poporului roman Nationala Premiul II Dascălu Florentina
  Hârbu Delia Miruna  VI Credinta, lumina sufletelor noastre  Nationala

Premiul III – poezie

Premiul I – proza

 Dumitru Anastasia
Popescu Andreea Bianca    VI Credinta, lumina sufletelor noastre  Nationala

 Premiul II – poezie

Premiul II – proza

Dumitru Anastasia
  Antonescu Bianca  VI Credinta, lumina sufletelor noastre  Nationala Premiul I  Dumitru Anastasia
  Gheorghe Iulia  VI Credinta, lumina sufletelor noastre Nationala  Premiul II  Dumitru Anastasia
  Gandiceanu Ovidiu  VI Credinta, lumina sufletelor noastre Nationala  Premiul II Dumitru Anastasia
  Vinteanu Cristina  VI Credinta, lumina sufletelor noastre  Nationala  Premiul III Dumitru Anastasia

 

 

An scolar 2009-2010

 

 AN SCOLAR 2009-2010

Numele Si Prenumele Elevilor
Clasa
Disciplina
Faza Castigata
Premiul
Cadrul Didactic Coordonator
 Constantin Ioana XII  Limba si literatura romana Judeteana  Mentiune  Banu Cristina
 Petu Elena  VIII  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III   Banu Cristina
 Dragomir Alexandra  IX  Limba si literatura romana Judeteana  Locul II  Miu Jermen
 Munteanu Beatrice  VI  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III  Mihalcea Alina
Antemir Diana  VII  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III   Mihalcea Alina
Banciu Miruna  VI  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III   Mihalcea Alina
Solcan Ramona  VIII  Limba si literatura romana Judeteana Locul III  Manu Oana
Oncioiu Gabriela  VII  Limba si literatura romana Judeteana Locul III Manu Oana
Dobrescu Diana  VIII  Limba si literatura romana Judeteana Locul II  Manu Oana
Burdun Alexandra  IX  Limba si literatura romana Judeteana  Mentiune  Ciotic Ramona
Miu Bogdan  VI  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III Lazia Anica
Sabau Emilia  XI  Limba si literatura romana Judeteana Mentiune  Trache Elena
Cojocaru Georgiana  XII  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III  Trache Elena
Abibula Emel  XI  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III  Trache Elena
Mihoc Madalina  XI  Limba si literatura romana Judeteana  Locul III  Trache Elena
Popescu Andreea  V  Educatie tehnologica Judeteana  Mentiune Sapunaru Elena
Sabau Emilia  XI  Istorie Judeteana  Locul II Basa Elena
Nicolau Anda  VII  Cultura civica Judeteana  Locul II Stefan Mariana
Ruse Ane Marie  VII  Cultura civica Judeteana  Mentiune Stefan Mariana
Oncioiu Gabriela  VII  Cultura civica Judeteana Mentiune Stefan Mariana
 Dumitru Ruxandra  VII  Cultura civica Judeteana  Mentiune Stefan Mariana
Mazilu Madalina  IV  Educatie civica Judeteana  Mentiune

 Avram Paraschiva

Iordan Marioara

 Muzaca Georgiana  IV   Educatie civica Judeteana Mentiune

Avram Paraschiva

Iordan Marioara

 Dragomir Denisa  VII Limba franceza  Judeteana  Mentiune  Linea Iuliana
 Oncioiu Gabriela  VII  Limba franceza  Judeteana  Mentiune Linea Iuliana
 Dragomir Denisa  VII  Religie  Judeteana  9,30  Voicu Iuliana
 Dragusanu Andreea  VI  Religie  Judeteana 9,50  Voicu Iuliana

 

An scolar 2008-2009

 

AN SCOLAR 2008-2009

Numele Si Prenumele Elevilor
Clasa
Disciplina
Faza Castigata
Premiul
Cadrul Didactic Coordonator 
Pasăre Cristina
VIII
Chimie
Locala
Mentiune
 Mocanu Cristina 
Gidu Zal
VIII
Chimie
Locala
Mentiune
 Mocanu Cristina 
Panciu Ionuţ
IX
Chimie
Locala
Mentiune
Mocanu Cristina
Ştefanopol Călin
IV
Educatie Civica
Judeteana
Mentiune
Stanimir Doinita 
Theodor Alexe   Bianca
IV
Educatie Civica
Judeteana
Mentiune
 Costache Daniela
Pandelea Nicoleta Steluta
VIII
Cultura Civica
Judeteana
Locul III
Belu Maria 
PresuraAndreea
VIII
Cultura Civica
Judeteana
Locul III
Belu Maria 
Solcan Roxana
VII
Cultura Civica
Judeteana
Mentiune
 Stefan Mariana
Fatu Adrian
VII
Cultura Civica
Judeteana
Mentiune
  Stefan Mariana 
Bancu Miruna Alexandra V

Limba si Literatura Romana

Judeteana Locul II Dumitru Anastasia
Dragusanu Andreea V Limba si Literatura Romana Judeteana Locul III Resit Florentina
Miu Bogdan V Limba si Literatura Romana Judeteana Mentiune Lazia Anica
Munteanu Beatrice V Limba si Literatura Romana Judeteana Mentiune Dumitru Anastasia
Antemir Diana VI Limba si Literatura Romana Judeteana Locul II Dumitru Anastasia
Oncioiu Gabriela VI Limba si Literatura Romana Judeteana Locul II Alexandru Ecaterina
Dobrescu Diana
VII
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul III
Alexandru Ecaterina 
Peţu Ancuţa
VII
Limba si Literatura Romana
Locala
Mentiune
 Resit Florentina
Pandelea Nicoleta Steluta 
VIII
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul I
 Lazia Anica
Bratei Alexandru
VIII
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul III
 Dumitru Anastasia
Badelita Oana
IX
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul II
 Ciotic Ramona
Mihoc Madalina
X
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul III
 Trache Elena
Mitrea Adelina
X
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul III
 Trache Elena
Stoian Cristina
XII
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul III
 Ciotic Ramona
Constantin Ioana
XI
Limba si Literatura Romana
Locala
Locul III
 Resit Florentina
Iordan Madalina
XII
Limba si Literatura Romana
Locala
Mentiune
 Trache Elena
Dumitru Oana Cristina
XII
Limba si Literatura Romana
Locala
Mentiune
Ciotic Ramona 
Boanta Elena
XII
Limba si Literatura Romana
Locala
Mentiune
Trache Elena 
Mihaila Ruxandra
IX
Limba si Literatura Romana
Locala
Mentiune
Ciotic Ramona 
Sabau Emilia
X
Limba si Literatura Romana
Judeteana
Locul II
Trache Elena 
Abibula Emel
X
Limba si Literatura Romana
Locala
Mentiune
Trache Elena 
Presura Andreea
VIII
Limba Franceza
Judeteana
Locul II 
Linea Iuliana
Dragusanu Andreea V Religie Judeteana Mentiune Dumitru Iuliana
Niculescu Alexandra V Religie Locala Locul II Dumitru Iuliana
Ciocan Andreea VI Religie Judeteana Mentiune Dumitru Iuliana
Dragomir Denisa VI Religie Judeteana Mentiune Dumitru Iuliana
Grigoruta Daniela
VII
Religie
Judeteana
 Locul III
 Iordache Sita 
Sabau Emilia
X
Religie
Judeteana
 Locul III
 Iordache Sita 
Olteanu Cosmina X Religie Judeteana Mentiune Iordache Sita
Miron Alexandra XI Religie Locala Locul III Dumitru Iuliana
Constantin Ioana
XI
Religie
Judeteana
 Locul III
 Dumitru Iuliana 
Bratei Alexandru Adrian
VIII
Geografie
Judeteana
Mentiune
Ghita Maria 
Sabau Emilia X Istorie Judeteana Locul II

Basa Elena

Olteanu Cosmina X Istorie Judeteana Mentiune Basa Elena
Saliste Raluca XII Istorie Judeteana Mentiune Stefan Mariana
Miu Bogdan V Educatie Tehnologica Judeteana Mentiune Sapunaru Elena
Bratei Elexandru VIII Educatie Tehnologica Judeteana Locul III Sapunaru Elena
Oncioiu Gabriela VI Matematica Locala Mentiune Paraschiv Liliana