Concursuri

Democratie si toleranta

Concursul judetean – “Democratie si toleranta

Premiul: Mentiune "Drepturile Omului"
Fatu Adrian – clasa a VIII-A
Solcan Roxana clasa a VIII-A
Popa Andra Bianca clasa a V-A
 
Cadrul didactic coordonator: Stefan Mariana

Democratie si toleranta

O.N.S.S.

O.N.S.S.

Premiul: Locul III
Luca Alin – clasa XII-B
Dumitrescu Andrei – clasa XII-B
Albulet Alexandru – clasa XII-C
Aligica Mihai – clasa XI-A
Popecu Marian – clasa XI-A
Cristu Alexandru – clasa XI-B
Trandafir Viorel – clasa XI-C
Ghita Ionut – clasa XI-C
Panzariu Marius – clasa X-B
Andrei Stefan – clasa X-B
Cheles Mihai – clasa X-A
Baidoc Marius – clasa XII-C
 
Cadrul didactic coordonator: Raducanu Mihaela

Concursul Stefan Procopiu

Concurs Procopiu 2010

Faza castigata: Judeteana
 
Premiul: Diploma “Newton”
                Diploma “Copernic”
 
Andrei Stefan – clasa a XI-B
Mirea Florin – clasa a XI-B
Osman Elis – clasa a XI-B
Pintilei Alina – clasa a XI-B
Grigoreanu Alin – clasa a XI-B
Leca Ana Maria – clasa a X-B
Ghita Daniela – clasa a X-B
Mihaila Ruxandra – clasa a X-B
Toba Alexandra – clasa a X-B
 
Cadrul didactic coordonator:Tartiu Maria
 

Faza castigata: Judeteana

Premiul: Diploma “Stefan Procopiu”
 
Butu Andrei – clasa a XI-A
Rusu Raluca – clasa a XI-A
Puia Alina – clasa a XI-A
Buga Alexandru – clasa a XI-A
Spilcea Catalin – clasa a XI-A
Druga Ilie – clasa a X-A
Marin Adriana – clasa a X-A
Badelita Oana – clasa a X-A
Panciu Ionut – clasa a X-A
Ali Dilek – clasa a X-A
 
Cadrul didactic coordonator: Zevri Leila

 

Concurs literar national – “Condeiul poliglot”

Concurs literar national – “Condeiul poliglot”

Faza castigata: Municipala
 
Premiul: I
Miron Mihaela – clasa a VIII-D
Banica Elena clasa a VIII-D
Andrei Andreia clasa a VIII-D
 
Premiul: II
Badelita Oana clasa a VIII-D
Harasmoc Andrei – clasa a VIII-D
 
Premiul: III
Padurariu Tatiana clasa a VIII-D
 
Cadrul didactic coordonator: Dumitru Anastasia
 
Premiul: I (poezie) Dobrescu Daniala clasa a VI-a D
Premiul: I (proza) Grigoruta Daniela clasa a VI-a D
Premiul: III (poezie) Leca Ana-Maria clasa a VIII-a A
Premiul: III (recitari) Dobrescu Daniela clasa a VI-a D
Premiul: Mentiune (proza) Breha Robert clasa a VI-a D
 
Cadrul didactic coordonator: Resit Florentina

Democratie si toleranta

Concursul judetean – “Democratie si toleranta

Premiul: I
Fatu Adrian – clasa a VII-A
Solcan Roxana clasa a VII-A
Popa Andra Bianca clasa a IV-A
 
Cadrul didactic coordonator: Stefan Mariana

Obiceiuri pascale

Concurs national – “Obiceiuri pascale”

Premiul: III
Miron Georgiana – clasa  IV-A
Premiul: Mentiune
Neagu Andreea – clasa  IV-C
Premiul: Mentiune
Miron Anda – clasa  IV-C
Premiul: Mentiune
Ciocan Andreea – clasa  VI-B
Premiul: Mentiune
Balanescu Georgiana – clasa  VI-B
Premiul: Mentiune
Spinu Raluca – clasa  VI-B
Cadrul didactic coordonator:
Sita Iordache
Dumitru Iuliana

Carticica mea de suflet

Concurs national – “Carticica mea de suflet”
Premiul: Diploma de paricipare
Popescu Stefania – clasa  I-A
Cadrul didactic coordonator: Sita Iordache